Zdravi nasveti in novice

Kako nam otroški kašelj sporoča resnost težave in kdaj ukrepati?

Na pediatrični kliniki vsako leto v tem času beležijo porast okužb otrok, še posebej najmlajših, z različnimi respiratornimi okužbami. Ob tem velja kašelj za najpogostejši in obenem najbolj moteč znak bolezni. Pomembno je, da pri kašlju prepoznamo, ali gre za resnejšo težavo, ter pravočasno in ustrezno ukrepamo. Skrb do otroka se začne že v fazi preventive. Poskrbimo, da bo v otrokovem vsakdanu čim več stvari, ki krepijo njegov imunski sistem.

Preberi več

Simon Korošec, dr. med., specialist kardiolog: Kako lahko sami poskrbimo za zdravo srce in ožilje?

Srčno-žilne bolezni so še vedno vodilni vzrok smrti v Evropi in Sloveniji. V letu 2021 so v Evropi povzročile 1,71 milijona smrti, kar predstavlja 32,4 % vseh primerov. To je bistveno več kot pri rakavih boleznih, ki so na drugem mestu med vzroki smrti. Da bi izvedeli, kako lahko sami poskrbimo za zdravje srca in ožilja, smo se obrnili na priznanega kardiologa in specialista interne medicine s skoraj dvajsetletnimi izkušnjami v medicinski stroki – dr. Simona Korošca. Njegova priporočila si preberite v današnjem članku!

Preberi več

Zakaj je gibanje ključno za razvoj otroških možganov – Odgovore bomo razkrili v pogovoru z ambasadorjem zdravega gibanja, Samom Maslešo

Kako lahko gibanje in podpora iz sveta narave otroku pomagata pri učenju, koncentraciji in boljšem počutju? Odkrijte kako odgovarja ambasador zdravega gibanja Samo Masleša v današnjem članku!

Preberi več

Naravna podpora za boljšo zbranost in sposobnost učenja: spoznajte ajurvedsko rastlino brahmi

Šoloobvezni otroci se pogosto srečujejo s težavami, kot so pomanjkanje koncentracije in utrujenost, kar vpliva na njihovo uspešnost. Ampak ne skrbite – naravna rešitev je tu! Zeliščni izvlečki, kot je brahmi, podpirajo kognitivne funkcije ter imajo pozitiven vpliv na delovanje možganov. Pomagajte svojim otrokom, da bodo lažje premagovali šolske izzive!

Preberi več

Nasveti stroke pri povišanem holesterolu – kaj lahko naredimo sami?

Povišan holesterol je eden ključnih dejavnikov tveganja za razvoj srčno-žilnih bolezni. Čeprav je medicinska intervencija pogosto nujna, lahko posamezniki sami z življenjskimi spremembami bistveno izboljšajo svoje stanje. Prvi korak je zagotovo skrb za preventivo, še preden holesterol doseže vrednosti, ki lahko ogrozijo zdravje.

Preberi več

Vpliv Monakolina K iz fermentiranega rdečega riža na znižanje vrednosti LDL holesterola v krvi

Kaj je Monakolin K in zakaj se tej spojini reče tudi ‘naravni statin’? Kako vpliva na vrednosti holesterola v krvi? Kakšne vrednosti Monakolina K učinkovito znižujejo ravni LDL holesterola v krvi? Kaj pravijo klinične študije? Odkrijte odgovore na vprašanja v tem članku, ki sta ga za vas pripravila Isabel Petronio, mag. farm. ter Tadej Kavalič, mag. ind. farm.

Preberi več

Zdravje se začne v naših “drugih možganih” – črevesju

Ali ste vedeli, da je naša črevesna mikrobiota neposredno povezana z imunskim sistemom in deluje kot prva obrambna linija pred patogeni, ki vstopajo v naše telo? Magister farmacije poudarja, da je za učinkovito in celostno delovanje imunskega sistema potrebno poskrbeti na več nivojih.

Preberi več

KINEZIOLOG SVETUJE: Kako se spopasti z bolečino v kolenu?

Bolečina v kolenu je pogosta težava, ki lahko izhaja iz akutnih poškodb, zdravstvenih stanj ali preobremenitev, kar pogosto prizadene športnike in fizično aktivne posameznike. Gašper Gričar, mag. kin., v članku razloži, kako prepoznati različne vzroke bolečin v kolenu, od poškodb ligamentov do artritisa, ter ponuja nasvete za spopadanje z bolečino. Predstavi tudi primer konkretne vadbe brez pripomočkov, ki pomaga pri rehabilitaciji, ter nasvete za ohranjanje nebolečega stanja kolena. Pravilna skrb in prilagojena vadba lahko pomembno prispevata k ponovni vzpostavitvi aktivnega in zdravega življenjskega sloga.

Preberi več

Intervju z Janjo Schweiger Nemanič, dr. med.: Zdravje v vrtcu in šoli – 5 stebrov za močan imunski sistem otrok

Mnogi starši se sprašujejo, kako lahko okrepijo otrokov imunski sistem, da bi se izognili pogostim prehladom in drugim boleznim, ki jih prinaša vstop v novo okolje in stik z vrstniki. Na vprašanje odgovarja dolgoletna šolska zdravnica.

Preberi več

Strokovni nasveti Isabel Petronio, mag. farm.: Najboljša zaščita proti komarjem in klopom – prednosti sestavin iz sveta narave pred sintetično spojino DEET v repelentih?

Končno smo dočakali poletje, čas sončnih dni in sproščenih trenutkov na prostem. Žal pa s poletjem pridejo na plano tudi nadležni obiskovalci – komarji. Ti mali krvosesi vsako leto postajajo vse bolj vztrajni in nadležni. Ravno zato je trg preplavljen z izdelki, ki obljubljajo zaščito pred temi vsiljivci, vendar je pomembno vedeti, da niso vsi izdelki enako varni za uporabo.

Preberi več

Kateri izdelek iz družine Liverin je pravi za vas?

Ste se kdaj vprašali, kateri izdelek iz družine Liverin je pravi za vas? Odločitev je preprosta in temelji na simptomih, s katerimi se soočate, ter vaših osebnih ciljih. Preverite spodaj, kateri izdelek je najbolj primeren za vaše potrebe.

Preberi več

Zakaj je pomembno povrniti telo v ravnovesje?

V sodobnem tempu življenja se pogosto soočamo s stresom, nezdravo prehrano in izpostavljenostjo toksinom. Naše telo potrebuje podporo, da se povrne v naravno ravnovesje, kar je ključno za ohranjanje dobrega počutja. Tu nastopi LIVERIN FAST, vaša hitra, 10-dnevna rešitev za ponovno vzpostavitev telesnega ravnovesja.

Preberi več
Don`t copy text!
0